Szczawnica: Uzdrowisko w przyszłym roku bez refundowanych turnusów?

Uzdrowisko Szczawnica nie ma podpisanego kontraktu z ZUS-em na przyszły rok. Te informacje przekazał nam Grzegorz Niezgoda burmistrz kurortu. To może oznaczać, że do szczawnickich sanatoriów nie będzie można przyjechać na refundowane turnusy, a przez to liczba kuracjuszy może się zmniejszyć.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że spółka nie dostosowała swojej oferty do wymagań konkursowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Władze miasta są zaniepokojone sytuacją – przyznaje burmistrz – Nie dopuszczamy do siebie myśli, żeby uzdrowisko nie miało kontraktu i mieszkańcy Szczawnicy nie mieli pracy. Do niedawna to był podstawowy profil działalności w Szczawnicy. Z tego co wiem, to druga szansa na kontrakt będzie w marcu i kwietniu – dodał Grzegorz Niezgoda.

Miasto wysłało do spółki nawet specjalne pismo w tej sprawie. Pierwsze problemy z kontraktem z ZUS-em Uzdrowisko Szczawnica miało już w 2012 roku. Wtedy nie doszło do podpisania umowy, dlatego że spółka nie świadczyła na miejscu usług z krioterapii. W rezultacie umów z ZUS-em nie miały trzy sanatoria.

Posłuchaj Grzegorza Niezgody:

Maria Mółka