Nowy Sącz: Weekend sportów walki i nie tylko

 

W sobotę i w niedzielę zobaczycie w Nowym Sączu zawody w kickboxingu. Do czwartej edycji turnieju Muszynianka Cup przystąpią zawodnicy z 30 klubów polskich, węgierskich i słowackich.

W oba dni rywalizacja będzie toczyć się w hali przy ul. Na Rurach w Nowym Sączu i rozpocznie się o 9:00. Wstęp wolny. Organizatorem zawodów jest UKS Evan Nowy Sącz.

Już dziś o 18:00 kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Zobaczymy tam 7 naszych skoczków. Wśród nich 7. zawodnik Pucharu Świata po dwóch konkursach, Maciej Kot. – Nie chce „napalać się” na podium. To mogłoby przeszkodzić. Jedziemy walczyć i dać z siebie sto procent – powiedział w rozmowie z RDN Nowy Sącz.

Na sobotę zaplanowany jest konkurs drużynowy, na niedzielę indywidualny. Obok Macieja Kota w Klingenthal poskaczą też Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Stefan Hula, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej z sądeczankami w składzie rozpocznie walkę w mistrzostwach Europy w Szwecji. Pierwszym rywalem będą Francuzki. Ten mecz w niedzielę (4.12) o 20:45. Szansę na występ mają wychowanki nowosądeckich klubów. Kamila Szczecina z Pogoni Baltica Szczecin zaczynała w Beskidzie, Alina Wojtas grająca w norweskim Larvik HK w Olimpii Nowy Sącz.

Krzysztof Niedzielan

Posłuchaj Macieja Kota: