Piłka nożna: Barciczanka rozgromiła zdziesiątkowana Sandecję

Mecz drugiej i trzeciej drużyny małopolskiej IV ligi wschodniej był jednostronnym widowiskiem. Barciczanka 4:0 pokonała rezerwy Sandecji, choć zespół z Barcic przy lepszej skuteczności mógł wygrać wynikiem dwucyfrowym.

Sandecja II przyjechała na stadion Barciczanki zdziesiątkowana, z jednym zawodnikiem na ławce rezerwowych. Podopieczni Andrzeja Kuźmy dali się zdominować przez gospodarzy. Ekipa Tomasza Szczepańskiego wykorzystała jedną z wielu sytuacji w I połowie. Marek Maślejak wykorzystał sytuację sam na sam.

Goście z Nowego Sącza rozpoczęli drugą część w osłabieniu. Paweł Kowalczyk i Sebastian Ryś opuścili boisko, a na placu pojawił się rezerwowy bramkarz Tomasz Orzeł z konieczności grając w polu. Kolejne bramki dla Barciczanki wisiały w powietrzu. Najpierw w 67. minucie z podania Arkadiusza Zawiślana skorzystał Krzysztof Tokarczyk, a na kwadrans przed końcem bardzo ładnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Tomasz Zawiślan. Kropkę nad i postawił w 80. minucie Dawid Janczarzyk, który dostał piłkę po fatalnym podaniu gracza rezerw Sandecji i mając przed sobą tylko bramkarza, nie dał mu szans.

Przez ostatnie 15 minut drużyna przyjezdna grała tylko z ośmioma zawodnikami w polu, bo czerwoną kartkę ujrzał Konrad Kociołek. Wtedy też na swoją nominalną pozycję wrócił Tomasz Orzeł.

Barciczanka Barcice – Sandecja II Nowy Sącz 4:0 (1:0)

1:0 – Marek Maślejak 18′
2:0 – Krzysztof Tokarczyk 67′
3:0 – Tomasz Zawiślan 75′
4:0 – Dawid Janczarzyk 80′

Barciczanka: Jakub Bieniek – Paweł Szczepanik, Dariusz Łukasik, Yurij Zinyak, Arkadiusz Zawiślan – Wojciech Kalisz (70′ Michał Chochorowski), Łukasz Krupa, Tomasz Zawiślan (78′ Bartosz Kozak), Marek Maślejak, Krzysztof Tarasek (82′ Szymon Szteniowicz) – Krzysztof Tokarczyk (75′ Dawid Janczarzyk).

Sandecja II: Konrad Kociołek – Szymon Baran, Michał Zawiślan, Andrzej Szarek, Piotr Jankoś – Jakub Potoniec, Arkadiusz Korcz, Wojciech Kozdra, Bartłomiej Szczęsny, Paweł Kowalczyk, Sebastian Ryś (46′ Tomasz Orzeł).

Żółta kartka: Michał Zawiślan (Sandecja).

Czerwona kartka: Konrad Kociołek (75′, Sandecja).