Biadoliny Radłowskie: Będą się uczyć o pracy strażaka [ZDJĘCIA]

 

 

Dostali mundury strażackie i będą zdobywać wiedzę o pożarnictwie. Uczniowie szkoły podstawowej z Biadolin Radłowskich w najbliższych tygodniach zwiedzać będą tarnowską strażnicę czy też poznają prace strażaka ochotnika ze swojej miejscowości.

W dwumiesięcznym projekcie szkolenia udział biorą uczniowie z klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Jest on finansowany przez małopolski zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych. W całym województwie udział w nim weźmie blisko 200 dzieci z kilku gmin. Projekt mógł zacząć się wcześniej, ale chcieliśmy by dzieci wyglądały jak strażacy – podkreśla Zbigniew Dudzik, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich. Czekaliśmy na nie, by wręczyć je podczas pierwszych zajęć. Teraz przychodzi czas na opowiadania o pracy strażaków, zwiedzanie. Na końcu projektu, młodzi będą zdawać specjalny egzamin, podczas którego odpowiadać będą na pytania – dodaje.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Biadolinach Radłowskich nie zakończą projektu po dwóch miesiącach. Miejscowa jednostka chce w ten sposób uświadomić młodych, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w życiu codziennym.

Posłuchaj relacji ze szkoły