Nowy Sącz: Zostań wolontariuszem OSP

Ochotnicza Staż Pożarna z Nowego Sącza szuka nowych wolontariuszy. Chętni Sądeczanie mogą zasilić szeregi Grupy Specjalnej, która zajmuje się głównie poszukiwaniami i pomocą Staży Pożarnej i goprowcom.
Wolontariusze OSP pracują też z psami. Na każda akcję wyruszają w trzyosobowych grupach, które składają się z nawigatora, planisty i ratownika medycznego. – Dlatego że często pracujemy w trudnym terenie, potrzebujemy osób bardzo sprawnych fizycznie – tłumaczy naczelnik Michał Gaik. – Kandydatów poddamy wstępnemu egzaminowi. Szczegółów nie mogę na razie zdradzać, to ma być niespodzianka. Niektórzy mają lepsze predyspozycje, inni gorsze, ale te osoby, które przejdą rekrutację, będziemy odpowiednio szkolić. Te szkolenia odbywają się we własnym zakresie, w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, ale czasami wyjeżdżamy też na jakieś manewry – dodaje.

Nabór trwa jeszcze tylko dziś. Zgłoszenia trzeba przesyłać mailem na adres Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Posłuchaj Michała Gaika:

Maria Mółka
Zdjęcie: GRS Nowy Sącz