Stary Sącz: Miasto św. Kingi będzie inwestować w turystykę

W planie budżetu Starego Sącza na 2017 rok ponad pół miliona złotych ma trafić na inwestycje związane z turystyką. Jakie atrakcje zdaniem urzędników przyciągną podróżujących?

Największą kwotę, bo około 320 tysięcy gmina zainwestuje w ścieżki przyrodnicze na stawach. Chociaż cała inwestycja może kosztować ponad 1,5 miliona złotych, to większość pieniędzy na budowę wyłoży Unia. Podobnie jest w przypadku innych projektów. Przy kąpielisku powstaną też punkty obserwacji zwierząt, z których będzie można podziwiać siedliska chronionych łabędzi niemych i bobrów europejskich.

W Starym Sączu spacerować będzie można nie tylko nad wodą i w otoczeniu dzikiej przyrody, ale też w koronach drzew. Na inwestycję na Górze Miejskiej miasto wyda około 100 tysięcy złotych. Kładka będzie znajdować się na wysokości 18 metrów, a przejechać nią będą mogły nawet osoby niepełnosprawne.

100 tysięcy z miejskiej kasy w przyszłym roku może być wkładem w polsko-słowacki projekt na Popradzie. Wzdłuż tzw. „wodnej trasy” planowana jest budowa stanic kajakowych. Na ten projekt miasto nie dostało jeszcze pieniędzy z funduszy europejskich.

Maria Mółka