Dębica: Ruszyła budowa żłobka

 

Rozpoczęła się budowa pierwszego żłobka w gminie Dębica. To inwestycja na którą mieszkańcy czekają z utęsknieniem. Rodzi się coraz więcej dzieci, a miejsc w żłobkach trzeba szukać w mieście.

– Ludzie już od dawna pytają kiedy powstanie żłobek, bo potrzebna jest bardzo duża. Rodzi się coraz więcej dzieci, więc cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni i jako pierwsi doczekamy się żłobka – mówią dębiczanie.

Na pierwszy żłobek wybraliśmy Brzeźnicę, bo to najbardziej rozwojowe sołectwo – mówi Stanisław Rokosz. Nieprzypadkowo w tym środowisku budujemy żłobek. Tutaj najwięcej mamy przybywających dzieci. Dlatego tez musieliśmy rozbudować przedszkole. Teraz przyszła pora na żłobek – zaznacza wójt gminy Dębica.

W ramach inwestycji powstanie żłobek, gabinety medycyny szkolnej oraz przewiązka łącząca budynek ze szkołą. Inwestycja kosztować będzie blisko 2 mln złotych. W tym 850 tys. złotych pochodzi z kasy unijnej. Finał zadania planowany jest na marzec 2018 roku.  W żłobku znajdzie opiekę 40 maluchów.

Posłuchaj Stanisława Rokosza:

Posłuchaj mieszkańców:

Anna Zboch