RDN: Świąteczne prezenty trafią do rodzin na Ukrainie

 

Nadszedł finał naszej radiowej akcji Świąteczna paczka na Ukrainę. Wszystkie dary zostały spakowane i posegregowane, a już 10 grudnia otrzymają je rodziny mieszkające we Lwowie i  okolicach.

-To dla nich radosna chwila, gdy otrzymują dary z kraju swoich przodków – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor radia RDN Małopolska. – Mieszkają tam ludzie, którzy mówią, że do Polski już nie wrócą. W tamtym roku pewna starsza kobieta otrzymała kilo cukru. Radość była taka, że na opakowaniu był polski a nie ukraiński napis. Dary trafiają do naszych rodaków, którzy żyją w biedzie. Ale nie jest to skrajna bieda, bo tam ludzie nie umierają z głodu – dodaje dyrektor.

Tradycyjnie już w okresie świątecznym szczególne podarunki, czyli słodycze, przybory szkolne i zabawki trafią do młodych. – Szczególnie chcemy pomóc dzieciom z tamtych terenów. Nasze dzieci dostają bardzo bogate paczki, natomiast te zza wschodniej granicy cieszą z każdego dary. Przygotowaliśmy ponad 200 paczek, w której znalazły się zabawki, przybory szkolne czy też słodycze – dodaje ks. Krzysztof Orzeł.

W akcję Świąteczna paczka na Ukrainę włączyli się słuchacze, uczniowie szkół i przedszkoli, lokalne firmy, a także członkowie Klubu Dobrze Nastawionych Radia RDN.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła:

Patrycja Wolnik