Stary Sącz: W przyszłym roku kilkaset tysięcy na drogi

Taką zapowiedź złożył poranny gość RDN Nowy Sącz Jacek Lelek. Burmistrz Starego Sącza tłumaczy, że większość z tych pieniędzy będzie pochodzić z Unii Europejskiej. Planowana jest rozbudowa głównych ulic miejskich jak i dróg gminnych.
To są drogi w różnych przysiółkach i sołectwach, ale również w Starym Sączu. Staramy się pozyskiwać środki ze wszelkich dostępnych źródeł. Z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych mamy pieniądze na remont m.in ul. Morawskiego, Dąbrowskiego i 11 listopada – mówi.

Włodarze nie zapominają o rowerzystach. Przy remontowanych drogach nie zmieszczą się ścieżki, za to w planie jest budowa ich w innych miejscach. – Drogi i ścieżki rowerowe pomiędzy miastem a Ołtarzem Papieskim połączymy jeszcze z drogą krajową czyli obwodnicą w stronę Piwnicznej. Od tej ścieżki wzdłuż Popradu do Starego Sącza powstanie kolejna – informuje burmistrz.

Na różnego rodzaju inwestycje gmina wyda 25 mln złotych. Oprócz dróg będzie to m.in. rozbudowa kanalizacji, przebudowa dawnego komisariatu czy modernizacja Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach.

O przyszłorocznym budżecie poczytasz tutaj: http://rdn.pl/?p=98099
Posłuchaj Jacka Lelka:
Maria Mółka