Tarnów: Pierwsze seanse w nowym kinie już 16 grudnia

 

Skórzane fotele VIP, dwuosobowe siedziska i przede wszystkim rewolucyjny system dźwięku – tym nowo powstałe kino w Tarnowie chce przyciągnąć widzów. Otwarcie Cinema 3D w Galerii Tarnovia odbędzie się za równy tydzień, czyli 16 grudnia. W repertuarze pokazy przedpremierowe, premiery i hity kinowe ostatnich tygodni.

Kino chwali się głównie systemem dźwiękowym Dolby ATMOS. – To ponad czterdzieści niezależnych głośników. Każdy może emitować odrębny dźwięk. To tworzy niesamowite doznania dźwiękowe – mówił Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Cinema 3D.  System jednak jest dostępny w przypadku niektórych filmów. W kinie nie znajdziemy jednak operatorów. Wszystko zarządzane jest centralnie, przez komputer. Także projektory są sterowane zdalnie.

kino-tarnovia-cinema3d-3

Kino chce przyciągnąć widzów nie tylko dobrej jakości efektami dźwiękowymi, ale też kilkoma opcjami wyboru miejsc siedzących. To między innymi szerokie, skórzane fotele VIP z możliwością regulacji. – Siedziska znajdują się w najlepszych miejscach do odbioru systemu dźwiękowego. Dopłata do tych miejsc to jedyne dwa złote – tłumaczy Łukasz Gruszczyński. Na salach znajdują się także podwójne siedziska dla par czy rodziców z dziećmi. Z kolei okulary do oglądania filmów 3D będą nabywane przez widzów jednorazowo na własność.

A co z cenami biletów? Na razie nikt nie chce ich zdradzić. Mają być ujawnione dopiero w piątek – 16 grudnia. Wtedy zaplanowano oficjalne otwarcie kina. Wśród atrakcji między innymi animacje dla najmłodszych i konkursy z kinowymi nagrodami. Będzie także tort – to o godzinie 18.00. Otwarcie to też sporo seansów filmowych.

kino-tarnovia-cinema3d-21

W pierwszym tygodniu kino ma w planach zagrać Diabelski Młyn, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Kubo i dwie struny, Lion. Droga do domu, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, przedpremierowo Pasażerowie, Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Sully, Underworld: Wojny krwi oraz Vaiana – skarb oceanu. Będzie to ponad dwieście seansów w ciągu pierwszego tygodnia.

Czy te wszystkie atrakcje faktycznie przyciągną widzów? To się okaże po 16 grudnia, wtedy wielkie otwarcie kina i wtedy też rusza rezerwacja na seanse filmowe. Sporą nadzieję z kinem wiążą sami przedsiębiorcy z Galerii Tarnovia, którzy liczą, na to że kino przyciągnie także klientów do sąsiednich sklepów.

Posłuchaj relacji:

Patrycja Wolnik