Ukraina: Radosny finał radiowej akcji [ZDJĘCIA]

 

-Ten uśmiech i radość naszych dzieci niech będzie podziękowaniem dla wszystkich dobroczyńców z Polski – powiedział ks. Rafał Zborowski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Lwowie – Rzęsnej. Blisko 300 paczek mikołajowych trafiło do dzieci z polskich rodzin. Samo spotkanie ze Świętym Mikołajem było wielkim przeżyciem.

Po Mszy Świętej w parafii Miłosierdzia Bożego był szczególny dzień dla dzieci. Były wierszyki, śpiewy i rozmowy ze św. Mikołajem po polsku. Dzieci otrzymały przybory szkolne, zabawki, maskotki i słodycze. Dzieci otrzymały przybory szkolne, zabawki, maskotki i słodycze. -Dla wielu z nich był to jedyny dzień, w którym otrzymały prezenty – mówi ks. Rafał Zborowski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie – Rzęsnej. -To było widać po ich radości, uśmiechu i wyczekiwaniu oraz po tym wszystkim jak przeżywały. Jest potrzeba, żeby czymkolwiek ich obdarować. A te prezenty z Polski sprawią, że przeżyją one szczęśliwe święta.

Każdy kto wychodził z kościoła, nie wracał do domy z pustymi rękami. Dorośli otrzymali chleb ze sklepu „Radiowego Dzieła Miłosierdzia”.

Paczki przekazane zostały również dla polskich rodzin z parafii katedralnej we Lwowie oraz Krysowicach koło Mościsk. -Sytuacja materialna wielu rodzin jest bardzo ciężka – podkreśla ks. Mariusz Krawiec, wikariusz katedry lwowskiej. -Pensje dla pracowników są bardzo niskie, a ceny żywności czy ubrań rosną z miesiąca na miesiąc. Nie odbiegają one swoją wielkością od tych w polskich sklepach.

Przypomnijmy, że w akcję „Świąteczna pomoc na Ukrainę” włączyły się szkoły i przedszkola z Małopolski, członkowie Klubu Dobrze Nastawionych, słuchacze radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz stowarzyszenia i wolontariusze m.in. z Rożnowa i Krzeczowa koło Bochni. -To była dla nas lekcja życia. Dostawały od nas paczki, małą rzecz, a tak bardzo ich to cieszyło. Radość i te uśmiech na ich twarzach to była nagroda dla nas – dodają wolontariusze.

W najbliższych dniach kapłani z Lwowa przekażą rodzinom także paczki żywnościowe. Prezenty dotrą również do innych dzieci, które nie były obecne na spotkaniu z polskimi gośćmi.

 

Posłuchaj dzieci z polskich rodzin na Ukrainie

Posłuchaj ks. Rafała Zborowskiego

Posłuchaj ks. Mariusza Krawca

Posłuchaj wolontariuszy z Polski

Grzegorz Golec