RDN: Bony nie tylko dla potrzebujących – sklep RDM przyciąga przed Świętami

 

Coraz więcej osób korzysta z nietypowej oferty sklepu Radiowe Dzieło Miłosierdzia w Tarnowie. Bony są już nie tylko formą wsparcia osób potrzebujących, ale także sposobem na… prezent! Częstsze wizyty w sklepie przy ulicy Urszulańskiej 9 mają związek między innymi ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. W tym okresie, szczególnie związanym z miłosierdziem, bony cieszą się zdecydowanie większą popularnością.

Przede wszystkim nabywają je osoby, które chcą wspierać osoby żebrzące na ulicy wiedząc, że nie ich pomoc nie będzie przeznaczona na używki. Magdalena Iwaniec, która obsługuje klientów sklepu, przyznaje, że zbliżające się święta zwiększyły zainteresowanie tym miejscem. – W ciągu ostatniego miesiąca ruch bardzo się zwiększył. Są już stali klienci – przyznaje.

bony_rdm

Czasami bony są także formą odwdzięczenia się. – Bon może być wynagrodzeniem za okazaną nam pomoc. Możemy też obdarować bonami dzieci. Najmłodsi mogą przyjść do naszego sklepu i nabyć na przykład słodycze – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor radia RDN Małopolska.

Do sklepu przychodzą także przedsiębiorcy. – Wykupując bony towarowe chcą obdarować swoich pracowników na Święta. Są pracownicy, którym ciężko związać koniec z końcem, więc pracodawca wręcza im bony, które mogą wykorzystać w naszym Radiowym Dziele Miłosierdzia – tłumaczy ks. Krzysztof Orzeł. Z oferty sklepu korzystają też parafialne oddziały Caritas. – Bardzo często oddziały przygotowywały paczki na święta dla swoich podopiecznych. Jest coraz więcej takich oddziałów, które zgłaszają się do nas, aby za te pieniądze, które mają przeznaczyć na pomoc przed Świętami, zakupić bony. Takie właśnie wsparcie chcą wręczyć podopiecznym przed Świętami – dodaje wicedyrektor radia RDN Małopolska.

Przypomnijmy, że sklep RDM to możliwość nabycia podstawowych artykułów spożywczych za specjalne bony, które rozprowadzają instytucje pomocowe w mieście. Bony o wartości 5 lub 10 złotych można nabyć także w siedzibie radia RDN Małopolska przy ulicy Bema 14 w Tarnowie albo w samym sklepie przy Urszulańskiej 9. Sklep RDM jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 15:00.

Posłuchaj relacji:

Patrycja Wolnik