Tarnów: Czy radnych przekonają argumenty prezydenta ws. remontu hali?

Prezydent wyjaśnia radnym, dlaczego w tak krótkim czasie tak bardzo wzrósł planowany na przyszły rok koszt remontu hali Jaskółka. Jak już informowaliśmy, kilku radnych z Komisji Rewizyjnej złożyło wnioski, by obciąć zaplanowane wydatki na ten cel, a pieniądze miałyby trafić np. na drogi.

Jak tłumaczył przewodniczący komisji rewizyjnej, Jacek Łabno, remont zaczynał się od 16 milionów, a dziś jest to około 60 i to budzi podejrzenia, stąd na razie żółte światło dla remontu hali. Jak wyjaśnia Daniela Motak z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta, koszty remontu hali Jaskółka wzrosły, bo miasto starało się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a ten wymaga rygorystycznych warunków technicznych. Dodatkowo w projekcie jest remont dróg i parkingów wokół hali, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Wiadomo już natomiast, że wniosek złożony do RPO nie uzyskał akceptacji, bo inwestycję zakwalifikowano jako przebudowę a nie modernizację. W związku z tym obniżenie kosztów będzie możliwe dzięki rezygnacji z takich dodatkowych rozwiązań jak fotowoltaika czy oświetlenie tubowe, które były wymagane przy składaniu wniosku do RPO.

Czy radnych przekonają te wyjaśnienia i nie zablokują remontu hali zaplanowanego na 2017 rok, czego nie mogą doczekać się mieszkańcy, to okaże się podczas głosowania nad budżetem. A już to końcem grudnia.

Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Jadwiga Kozioł