Tarnów: Szpitale w czołówce, czy to przyciągnie lekarzy?

 

Tarnowskie lecznice znalazły się w pierwszej trzydziestce tegorocznego rankingu szpitali. Wyprzedziły nie tylko porównywalne szpitale w miastach powiatowych, ale też duże ośrodki, np. z Krakowa.

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika zajął 19 miejsce, uzyskując łączną liczbę nieco ponad 865 punktu. To pierwszy wynik w Małopolsce. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza uplasował się na 28 pozycji z 847 punktami na koncie. Do zdobycia było maksymalnie 1000 punktów. Najbliżej maksymalnej noty było Centrum Onkologii im. prof. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Obie tarnowskie lecznice zostały bardzo wysoko ocenione w kategorii jakość usług. Szpital wojewódzki przy ulicy Lwowskiej w tej kategorii zdobył maksymalną liczbę 80 punktów, a tak zwany stary szpital nieco ponad 74  punkty.

To bardzo dobry wynik patrząc na kłopoty, z jakimi borykają się tarnowskie szpitale. Jednym z nich jest brak specjalistów. Brakuje między innymi pulmonologów, internistów i chętnych do pracy w Izbie Przyjęć czy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Do tego tematu wrócimy w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:

Kuba Kusy