RDN: Akcja Dzielmy się chlebem w nowej odsłonie

 

Świątecznej pomocy nigdy dość. Po raz kolejny Radio RDN Małopolska wraz z młodzieżą z Centrum Wolontariatu Empatia organizują akcję charytatywną „Dzielmy się chlebem”.

Żeby wesprzeć potrzebujących wystarczy w dniach 19-21 grudnia przy okazji zakupów w Centrum Handlowym Zenit oraz w Centrum Handlowym Max zostawić coś dla potrzebujących w specjalnie do tego przygotowanych koszykach.

Chodzi o produkty spożywcze o przedłużonym terminie do spożycia. Paczki żywnościowe oraz chleb będziemy rozdawać w sklepie Radiowe Dzieło Miłosierdzia – mówi ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor radia RDN Małopolska. – Każdy, kto przyjdzie i będzie miał do zrealizowania bon towarowy, otrzyma do niego różnego rodzaju artykuły spożywcze, które zostaną zebrane w tej właśnie akcji. A więc nie rozdajemy, tak jak dawniej chleba w jednym miejscu, ale przez ten ostatni tydzień każdy będzie mógł otrzymać do tego, co będzie zakupował w naszym sklepie, niespodziankę – wyjaśnia ks. Orzeł.

zbiorka_cl
Potrzebne są mąka, ryż, cukier, kasze, wędliny pakowane hermetycznie. Zbieramy również środki czystości. Mile widziane są również słodycze dla najmłodszych. A bony do sklepu Radiowe Dzieło Miłosierdzia można zakupić w siedzibie RDN Małopolska przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

Akcja zbiórki produktów w sklepach potrwa od 19 do 21 grudnia w godzinach 9.00-18.00.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła:

Marta Tarnowska

dzielmy-2016-2