RDN: Starosta tarnowski bez owijania w bawełnę

 

Być może Krystynie Szymańskiej należą się przeprosiny – powiedział w nowym programie publicystycznym RDN Małopolska Bez owijania w bawełnę, starosta tarnowski, Roman Łucarz. Odniósł się on w ten sposób do pytania o byłą dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, która została zwolniona z pracy pod zarzutem niegospodarności.

Organy ścigania jednak dwukrotnie umorzyły sprawę. Szef powiatowego samorządu twierdzi, że wyniki samorządowej kontroli przemawiały na jej niekorzyść. – Myślę, że jeżeli będzie okazja, to jeszcze porozmawiamy na ten temat, ale niezaprzeczalnie wyniki kontroli były takie, a nie inne. Było naruszenie w tym wypadku prawa, ale jeżeli uznano, że to jest mała szkodliwość czynu, to ja już nie będę z tym dyskutował – mówił na antenie RDN starosta tarnowski.

Placówką muzyczną w Kąśnej Dolnej zarządza już nowa osoba, dyrektorem został Łukasz Gaj. Krystyna Szymańska znalazła natomiast pracę w rodzinnym Szczucinie, kieruje tamtejszym domem kultury.

Kolejna odsłona programu Bez owijania w bawełnę już w najbliższy wtorek, 20 grudnia. Gościem Anety Mleczko i Doroty Kunc będzie prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Zachęcamy do zadawania pytań szefowi tarnowskiego samorządu pod numerem telefonu 14 6 200 500 lub pisząc na adres mailowy puls@rdn.pl.

Posłuchaj Romana Łucarza:

Dorota Kunc