Krynica-Żegiestów: Uzdrowisko ma nowego prezesa

 

Po dwóch tygodniach bezkrólewia Uzdrowisko Krynica-Żegiestów ma nowego prezesa. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się nasi reporterzy, na fotelu zarządcy spółki zasiądzie Grzegorz Biedroń, radny Województwa Małopolskiego.

O rezygnacji poprzedniego prezesa Jerzego Szymańczyka, informowaliśmy już na naszej antenie. Chociaż oficjalnie mówi się o przyczynach rodzinnych, w kuluarach pojawiają się komentarze dotyczące trudnej współpracy rady nadzorczej z prezesem. Przeczytacie o tym tutaj.

Do nowego konkursu zgłosiło się 15 kandydatów. Kto ostatecznie będzie zarządzać spółką? Przewodnicząca rady nadzorczej,  nie chciała zdradzać nazwiska zwycięzcy. Jednak burmistrz Krynicy, Dariusz Reśko, na antenie RDN Nowy Sącz powiedział, że otrzymał nieoficjalne informacje o tym, że nowym prezesem zostanie Grzegorz Biedroń.

Rany wojewódzki, już teraz zapowiada, że spółka będzie rozwijać przede wszystkim działalność związaną z wodami mineralnymi. Jednak organizacja imprez kulturalnych, takich jak ‚Krynica Źródłem Kultury’ nie będzie odkładana na potem. – Nie wyobrażam sobie, żeby uzdrowisko skupiło się tylko na działalności komercyjnej, która jest oczywiście ważna. Ważna jest dla mnie sytuacja pracowników, ważne są inwestycje. W tym czasie, kiedy ja będę zarządzał uzdrowiskiem, rola kulturalna będzie tu spełniona – mówi.

Grzegorz Biedroń, zapowiada też remonty niektórych budynków. Pieniądze na te cele trzeba będzie jednak zdobyć z Unii. Radny obejmie obowiązki prezesa dopiero w przyszłym tygodniu. Więcej o zmianie na fotelu prezesa usłyszycie na antenie RDN Nowy Sącz.

Maria Mółka