RDN: Ruszyła zbiórka żywności dla potrzebujących

 

Ruszyła tradycyjna radiowa akcja Dzielmy się chlebem. Każdy może podzielić się tym, co sam kupił w jednym z centrów handlowych w Tarnowie. Radio RDN wraz z młodzieżą z Centrum Wolontariatu Empatia rozpoczęło zbieranie produktów spożywczych.

Od rana zapełniają się nimi specjalnie oznakowane kosze. – Chętnie pomagamy i cieszymy się, że takie akcje są w okresie przedświątecznym organizowane – mówią klienci Centrum Handlowego Max. – Są ludzie, którzy oczekują naszej pomocy, nie mają skąd jej uzyskać, więc postanowiłyśmy się również włączyć. To bardzo dobra inicjatywa, takiej doraźnej pomocy w okresie przedświątecznym – mówi jeden z klientów centrum handlowego. – Zbieramy przede wszystkim produkty długoterminowe. Wiele osób chętnie oddaje część produktów spożywczych ze swojego koszyka – mówią wolontariuszki.

dzielmy4

Zebrane produkty żywnościowe będziemy rozdawać w sklepie Radiowe Dzieło Miłosierdzia przy ul. Urszulańskiej 9 – informuje ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor RDN Małopolska. – Będzie rozdawany także podopiecznym, tym wszystkim którzy będą przychodzić. Wiele parafii, wiele oddziałów Caritas zakupiło bony towarowe do naszego Radiowego Działa Miłosierdzia. Wręczają te bony lub będą je wręczać w najbliższym czasie. My również będziemy do tego wszystkiego, co ktoś będzie sobie mógł za te bony zrealizować, dodawać paczkę niespodziankę – mówi ks. Orzeł.

sklep-rdm

Akcja w centrach handlowych Max i Zenit w Tarnowie potrwa do 21 grudnia, produkty spożywcze będziemy zbierać w godzinach od 9.00 do 18.00. Natomiast każdy, kto przyjdzie od wtorku, 20 grudnia, do naszego sklepu RDM oprócz tego, co sobie będzie mógł wybrać za wartość bonu towarowego, otrzyma także dodatkowe produkty, a wśród nich m.in. chleb.

Przypomnijmy, że bony do sklepu Radiowe Dzieło Miłosierdzia można zakupić w siedzibie radia RDN Małopolska przy ul. Bema 14 w Tarnowie.

Posłuchaj mieszkańców regionu, którzy włączają się w akcję:

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła:

Małgorzata Miczek-Zabawa