Tarnów: Będą kłopoty finansowe?

 

Prezydent Roman Ciepiela uważa, że zaakceptowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości ograniczenia dla właściciela największego w regionie centrum handlowego Gemini, narażają miasto na straty. Rafał Sonik zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miasta pójście na drogę sądową.

– Radni nie tylko nie zgodzili się na rozbudowę galerii handlowej, wprowadzili też restrykcje dla istniejącego obiektu – informuje szef tarnowskiego samorządu. – Nie wiem jak to się skończy, on zapowiada proces. Restrykcje dotyczą wprowadzonej linii zabudowy, ograniczeń wjazdu od jednej z ulic. Myślę, że to było zupełnie niepotrzebne i naraża nas na proces. To nowy element zagrożenia dla budżetu miasta – dodaje prezydent.

Co na to radni PiS? Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski, który był gościem porannego programu Słowo za słowo nie obawia się, że miasto będzie musiało z tego powodu płacić galerii odszkodowanie. – Parlament RP dał kompetencje radom gmin do decydowania o kierunkach rozwoju i kierunkach uchwalania planu i studium. Mam niezależne sądy, niech one zajmą stanowisko i wydadzą wyrok – uzupełnia przewodniczący.

Przypomnijmy, radni PiS nie zgodzili się na rozbudowę największego w regionie centrum handlowego, bo, ich zdaniem, ucierpiałby na tym interes lokalnych przedsiębiorców. Wyrazili oni pisemny protest w tej sprawie.

Posłuchaj Romana Ciepieli w rozmowie z Dorotą Kunc:

Posłuchaj Kazimierza Koprowskiego:

posłuchaj całej rozmowy z Kazimierzem Koprowskim w programie Słowo za słowo:

Dorota Kunc