RDN: Radio potrzebującym na święta

 

Sprawiamy, że święta są radośniejsze. Produkty, które radio RDN Małopolska zebrało wspólnie z młodzieżą z Centrum Wolontariatu Empatia, są rozdawane w sklepie Radiowe Dzieło Miłosierdzia. – Hojność mieszkańców Tarnowa i okolic ponownie nas zaskoczyła. Paczek jest bardzo dużo a będzie ich jeszcze więcej – mówi Anna Kowal, z Radiowego Dzieła Miłosierdzia.

– Zebraliśmy przede wszystkim produkty spożywcze, głównie ryż, makaron, mąkę, cukier, olej są też słodycze czy mleko, napoje oraz ryby. Cieszymy się, że ludzie chętnie dzielą się z innymi, z potrzebującymi, którym trudniej jest żyć – dodaje Anna Kowal.

ania

Od rana do radiowego sklepu przychodzą potrzebujący, którzy realizują już bony i otrzymują od radia dodatkową niespodziankę. – Bardzo się cieszymy z tych prezentów, na pewno przydadzą się na święta – mówią obdarowani. – To miło dostać prezent, rzadko coś dostaję, to jest tym bardziej przyjemne – dodaje jeden z mężczyzn. – Cieszę się, że nie będę musiał dokładać synowi z emerytury. On dostał te bony. To nam bardzo pomoże – mówi mama chorego syna.

paczki

Podstawowe artykuły spożywcze można jeszcze do środy, 21 grudnia, składać w Centrum Handlowym Max oraz w delikatesach Zenit w wyznaczonych do tego koszykach. Radiowa akcja RDN Małopolska Dzielmy się chlebem potrwa do 23 grudnia.

Posłuchaj Anny Kowal:

Posłuchaj obdarowanych:

Marta Tarnowska