Opłatek w kurii razem z kolędą misyjną

 

Pracownicy tarnowskiej kurii i instytucji diecezjalnych podzieli się opłatkiem. Były życzenia, kolędy i wspólna modlitwa. Drugi raz kilku pracowników stworzyło też grupę Kolędników Misyjnych.

Kapłani, siostry zakonne i osoby świeckie przebrali się w kolorowe stroje i przypomnieli wszystkim o misjach. – Byłam Peruwianką. Kolęda nas jednoczy i uwrażliwia na potrzeby innych  – mówi siostra Halina z kancelarii. Ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego, który był mieszkańcem Afryki dodaje, że chętnych do kolędowania było bardzo dużo.

Zaprezentowaliśmy scenę kolędowania, zaśpiewaliśmy hymn – tak jak już za kilka dni będzie wyglądała kolęda misyjna w diecezji tarnowskiej z udziałem dzieci i młodzieży – podkreśla. Pracownicy kurii mogli podczas wigilii wspomóc działalność misyjną Kościoła.

dsc_0011

Wikariusz biskupi ds. formacji duchowieństwa ks. Krzysztof Bułat powiedział, że wigilia w kurii stała się już tradycją i pracownicy bardzo na nią czekają. – Nie tylko pracujemy wspólnie, ale i świętujemy razem, żeby umocnić relacje między nami – współpracownikami Biskupa. Wigilia jest wyrazem radości, modlitwy za siebie, by te święta umocniły nas w wierze – dodaje. Bp Andrzej Jeż, bp Stanisław Salaterski i bp Leszek Leszkiewicz dzielili się opłatkiem ze swoimi współpracownikami – kapłanami, siostrami zakonnymi i świeckimi. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ewa Biedroń

Posłuchaj kolędników: