Region tarnowski: Darmowe porady prawne to bubel? [WIDEO]

 

Rządowy pomysł to bubel? Nie sprawdza się wcielony w życie program darmowych porad prawnych w urzędach w regionie tarnowskim. Podobne obserwacje mają szefowie samorządów z innych stron kraju. Swoje stanowisko wyrazili podczas niedawnego Konwentu Starostów. – Okazuje się bowiem, że z bezpłatnych porad prawnych korzysta niewiele osób, dyżurujący prawnicy mają niewiele roboty, a całość kosztuje pół miliona złotych rocznie – przyznał w porannym programie Słowo za słowo, wicestarosta powiatu tarnowskiego Zbigniew Karciński. Jego zdaniem wszystko dlatego, że niewiele osób może z nich korzystać.

– Postawienie pewnych warunków, zbyt ostrych, ograniczyło liczbę osób, którzy mogliby z tych porad skorzystać. Fakt jest taki, że z poszczególnych punktów konsultacyjnych korzysta w miesiącu zaledwie po kilka osób – dodaje.

Samorządowcy domagają się zmiany zasad korzystania z bezpłatnych porad prawnych. Swoje stanowisko przekazali do rządu. Zdaniem tarnowskiego starosty to źle wydatkowane pieniądze. Zarabiają głównie prawnicy, a mieszkańcy niewiele z tego mają.

Posłuchaj Zbigniewa Karcińskiego:

 

zobacz także:

Dorota Kunc