Wigilia: Czas rodzinnych spotkań i wzajemnej życzliwości

 

– Nawiązanie relacji z drugim człowiekiem, z którym żyjemy na co dzień – to jeden z ważnych aspektów właściwie przeżytych Świąt Bożego Narodzenia – mówi ks. Damian Migacz z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. – Te święta przypominają nam nie tylko o prawdach religijnych – wiecznych ale także o życiu rodzinnym – dodaje kapłan.

Powinniśmy tę relację tak układać abyśmy zawsze byli jednomyślni. Potrzeba wielu rozmów, czasu spędzonego razem, wtedy będziemy się rozumieć. Gdyby pojawiły się problemy dnia codziennego, tego, co przyniesie przyszłość będziemy wiedzieli jak to rozwiązać – mówi.

Połamanie się opłatkiem powinno być wyrazem naszego wnętrza, naszej życzliwości wobec drugiej osoby. Ta życzliwość powinna być na co dzień, nie tylko w słowach, wtedy ta osoba, do której przychodzimy z opłatkiem wie co jej życzymy  – podkreśla ks. Migacz.

Jak dodaje kapłan: Bóg narodził się po to, aby dać człowiekowi nadzieję na życie wieczne i aby udowodnić, że jest z nami i chce nas zaprosić do tego, co jest dla nas przygotowane.

Posłuchaj księdza Damiana Migacza: