Tarnów: Pałac Młodzieży jak plac budowy

 

Brukowa kostka z Targowej przed Pałacem Młodzieży. Jedna z największych placówek oświatowych w Tarnowie jak wielki plac budowy. Obecnie trwają prace nad wymianą okien na parterze budynku. – Zmieni się też najbliższe otoczenie pałacu – mówi Jerzy Kosiba, dyrektor pałacu.

-Trwa inwestycja związana z modernizacją ciągów komunikacyjnych na zewnątrz pałacu młodzieży, to jest chodniki z dojściem od strony ulicy Piłsudskiego. Wymienione zostaną zarówno krawężniki jak i nawierzchnia, podbudowa. Co ciekawe odbywa się to pod nadzorem dendrologa, bo tak zalecił Wojewódzki Konserwator Zabytków, także drzewa nie ucierpią, gwarantujemy – mówi.

Kosiba dodaje, że nowe chodniki poprowadzą do pałacu w połowie stycznia. Jak się okazuje jako materiał zostanie wykorzystana stara kostka z wyremontowanej już ulicy Targowej. Nowe będzie też ogrodzenie Pałacu wzdłuż ulicy Słowackiego. Pałac stara się także o dofinansowanie wymiany starej, asfaltowej nawierzchni boiska. Nowe boisko będzie wielofunkcyjne. Będą z niego mogli korzystać futboliści, siatkarze i szczypiorniści.

Około połowy stycznia będą wszyscy rodzice i wszyscy zainteresowani mogli dojść do Pałacu Młodzieży po nowej nawierzchni, po kostce. Druga ciekawostka jest taka, że jest to kostka, którą odzyskano z ulicy Targowej. Z chodnika przy ul. Targowej. Także nie poszła na marne, tylko będzie służyła dzieciom i rodzicom Pałacu Młodzieży – informuje dyrektor placówki.

Przebudowa boiska natomiast w zależności od techniki wykonania będzie kosztować od 200 do 300 tysięcy złotych.
Będziemy się starać o zdobycie środków na wykonanie drogi przeciwpożarowej oraz nową nawierzchnię dla boiska, które obecnie jest asfaltowe. To już jest taki jeden z ostatnich przeżytków tego typu w centrum miasta. Mam nadzieję, że właśnie uda się tam zrobić nowoczesną nawierzchnię poliuretanową, która będzie służyła kilku dyscyplinom sportowym, między innymi siatkówce, piłce ręcznej, piłce nożnej – powiedział RDN Jerzy Kosiba.

Posłuchaj Jerzego Kosiby:

Kuba Kusy