Dąbrowa Tarnowska: Żłobek na cenzurowanym [WIDEO]

 

Mieszkańcy Powiśla, którzy bacznie obserwują pracę placówki, raz po raz wytykają jej niedociągnięcia. W internecie huczy od komentarzy, że dźwięk szkolnego dzwonka zakłóca pracę z małymi dziećmi. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, który był gościem porannego programu Słowo za słowo przekonywał, że mimo iż żłobek znajduje się w budynku szkoły, jest spokojnym i integralnym miejscem.

– Sale są wygłuszone i wyciszone. Ten obszar, gdzie jest sypialnia i gdzie dzieci się bawią – naprawdę hałasy ze szkoły nie docierają. Byłem tam osobiście wiele razy i jestem na bieżąco – dodaje.

Mieszkańcy Dąbrowy mają ponadto pretensje, że dzieci wciąż otrzymują posiłki cateringowe zamiast przygotowywane w żłobkowej kuchni a burmistrz obiecuje, że będzie ona budowana. Na pytanie internauty czy jest szansa, by placówka opiekowała się większą liczbą dzieci, szef tamtejszego samorządu odpowiada, że jest ona optymalna. Przypomnijmy, do żłobka uczęszcza 19-cioro dzieci. Otwarto go cztery miesiące temu.

Posłuchaj Krzysztofa Kaczmarskiego:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc