Krynica/Żegiestów: Skąd się biorą problemy Uzdrowiska?

 

Małe dotacje od państwa i niski kontrakt z NFZ-em. To główne przyczyny problemów Uzdrowiska Krynica-Żegiestów według nowego prezesa spółki Skarbu Państwa, Grzegorza Biedronia. Poranny gość RDN Nowy Sącz mówił o renowacji zabytkowych budynków na deptaku w Krynicy. Planuje też inwestycje w dochodową już linię produkcyjną wody mineralnej.

Dzięki modernizacji, spółka ma zmniejszyć koszty i może wiele zyskać. – Nie uda się to bez konkretnej strategii – przekonuje prezes. – Nie zastałem za bardzo w spółce nawet planów i projektów, dotyczących tych właśnie obiektów. Żeby ubiegać się o jakieś pieniądze z Unii Europejskiej czy państwa, przede wszystkim trzeba mieć koncepcje. To jest zadanie na najbliższe miesiące czy nawet tygodnie – mówił Grzegorz Biedroń.

Na razie świeżo upieczony prezes nie przewiduje też zwolnień. – Uważam, że doświadczenie każdego jest do wykorzystania w spółce, ale to nie oznacza, że nigdy nie będzie żadnych zmian. Dla mnie wyłącznym kryterium będzie przydatność dla spółki i wpływ na jakość usług i zyski – mówił w rozmowie z RDN Nowy Sącz.

Grzegorz Biedroń stanowisko prezesa oficjalnie objął we wtorek, 27 grudnia. Z zawodu jest historykiem. Pracował też jako dyrektor szkoły i burmistrz Limanowej. Na szefa uzdrowiska został wybrany po rezygnacji Jerzego Szymańczyka. Biedroń jest już trzecim prezesem, który objął stery spółki w tym roku. Więcej o zmianach na fotelu szefa uzdrowiska przeczytasz tutaj.

Zobacz i posłuchaj rozmowy z prezesem w RDN Nowy Sącz:
Maria Mółka