Nowy Sącz: Kolędując pomagają misjom

 

Byli przebrani między innymi za Matkę Boską z dzieciątkiem, aniołki i dzieci z Tajlandii. Kolędnicy Misyjni odwiedzali wczoraj sądeckie domy. Ich przebrania wiążą się oczywiście z Bożym Narodzeniem, ale też z jednym z krajów, które w tym roku otrzymają pomoc od całej diecezji tarnowskiej.

Robimy to, bo cel jest dobry, a też możemy spędzić z sobą więcej tego wolnego czasu. Poza tym lubimy śpiewać kolędy. – mówili uczniowie z sądeckich szkół.

W ubiegłym roku w Kolędzie Misyjnej w diecezji tarnowskiej wzięło udział ponad 21 tysięcy dzieci, które zebrały około 1,5 miliona złotych. W tym roku pieniądze pomogą m.in. dzieciom z Tajlandii, które są tam wykorzystywane w celach zarobkowych. W diecezji tarnowskiej kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą też wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

14 stycznia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbędzie się wielkie podsumowanie tegorocznej Kolędy Misyjnej w diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj małych kolędników:

 Jakub Węgrzyn