Ryga: Modlitwa o pokój łączy młodzież z całej Europy [ZDJĘCIA]

 

Wspólna modlitwa poranna oraz warsztaty w grupach połączyły europejską młodzież w drugim dniu 39.Europejskich Spotkań Młodych w Rydze. W ciągu dnia brat Aloise wziął udział w rozważaniach w protestanckim kościele św. Marka oraz w wieczornej modlitwie w Arena Ryga.

Podczas porannych rozważań w różnych językach, w łotewskich parafiach goszczących pielgrzymów nie zabrakło polskiego akcentu. Były kanony oraz modlitwy i rozważania w naszym języku. Wśród nich można było usłyszeć inne języki, takie jak niemiecki, chorwacki, ukraiński, rosyjski czy też francuski.

W popołudniowych modlitwach w protestanckim kościele św. Marka udział wziął brat Aloise. Rozważania oraz śpiewy wraz z wielotysięczną rzeszą młodzieży były rejestrowane przez łotewską telewizję.

Dziś młodzi skupili się wokół tematu dążenia do jedności oraz pokoju na świecie. Jak sami przyznają, jest przykład płynie ze stolicy Łotwy, gdzie odbywają się spotkania. -Wystarczy popatrzeć na nasze spotkanie w Rydze. Budujemy mosty, zawieramy przyjaźnie, nie widać jakichkolwiek konfliktów. Wspólnie się modlimy, mieszkamy oraz spożywamy posiłki. Biedny czy bogaty – każdy dostaje to samo – mówią pielgrzymi.

Drugi dzień spotkania młodych w Rydze zakończyła wspólna modlitwa w Kipsala Center oraz Arena Ryga.

Posłuchaj fragmentu modlitw porannych

Posłuchaj młodych pielgrzymów z Polski

Grzegorz Golec

GALERIA ZDJĘĆ – MODLITWA PORANNA PIELGRZYMÓW W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA W RYDZE

GALERIA ZDJĘĆ Z MODLITWY POŁUDNIOWEJ W KOŚCIELE PROTESTANCKIM ŚW. MARKA W RYDZE