Bochnia: Darmowe parkowanie od nowego roku?

 

Wszystko wskazuje na to, że od 2 stycznia parkowanie w Bochni będzie bezpłatne. Powód? Miasto nie wyłoniło operatora do pobierania opłat. 19 parkingowych straci pracę, na razie nie wiadomo na jak długo. Tymczasem w Bochni znów zabrakło bloczków parkingowych. Zamiast nich, osoby pobierające opłaty wypisują specjalne kwity. Będą one używane tylko do piątku.

Parkingowi w Bochni mają umowy do 30 grudnia. Nie zostały przedłużone na rok 2017. Wszystko przez to, że miasto szuka operatora, który weźmie na siebie pobieranie opłat. Jest zatem niemal pewne, że od 2 stycznia w Bochni będziemy parkować za darmo – powiedział na sesji Andrzej Dębiński, szef Wydziału Gospodarki Komunalnej w bocheńskim magistracie.

Rozpoczęliśmy w tym momencie rozpoznanie rynku w zakresie wyboru operatora, który zostałby wyłoniony celem przejęcia pobierania opłat od korzystających z parkingów. Nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie. Prawdopodobnie, na 99,9 procent, od 2 stycznia, parkingi będą nieodpłatne, bo nie przewidziałem zatrudnienia tych byłych parkingowych od 2 stycznia na rok 2017. Jak skończy się próba wyłonienia wykonawcy, w tej chwili nie powiem – powiedział podczas sesji rady miasta, 29 grudnia, Andrzej Dębiński. Na pewno problem będzie rozpatrywany i zahaczy o pierwszy kwartał następnego roku lub w gronie włodarzy miasta będziemy rozmawiać na temat sposobu rozwiązania tego problemu – dodał.

Opłaty będą pobierane jedynie na zachodniej pierzei Rynku oraz wzdłuż Plant Salinarnych, gdzie obsługą parkingów zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Posłuchaj relacji:

Paweł Michalczyk