Ryga: Polscy pielgrzymi spotkali się na wspólnej Mszy Świętej [ZDJĘCIA]

 

Ponad 4 tysiące pielgrzymów z Polski uczestniczyło w Mszy Świętej sprawowanej podczas 39.Europejskich Spotkań Młodych w Rydze. Eucharystię pod przewodnictwem arcybiskupa Rygi Zbigniewa Stankiewicza, poprzedziły świadectwa młodych dotyczące działań na rzecz wspólnoty Taize.

Podczas homilii abp Zbigniew Stankiewicz wspominał trudny czas przygotowań do 39.Europejskich Spotkań Młodych w Rydze. -W pewnym momencie nie było tylu chętnych na przyjęcie młodych, którzy przyjadą do stolicy Łotwy. Ale nastał czas, że ludzie otwarli swoje domy i serca, aby ugościć pielgrzymów – podkreśla arcybiskup Rygi. W dalszej części kazania zwrócił się do wszystkich słowami: -W was młodych jest przyszłość dla Polski i dla Europy. To wy będziecie stanowić o kierunku, w jakim ona pójdzie.

Na Arena Ryga podczas nabożeństwa zabrzmiały polskie kolędy. Wraz z polskimi pielgrzymami, modlili się również młodzi z innych krajów m.in. ze Słowacji oraz Czech. Na zakończenie Mszy Świętej, brat Marek wręczył przedstawicielom każdej diecezji Ikonę Miłosierdzia, by umacniała dzieło pielgrzymki zaufania przez ziemię przez cały rok.

Do hali Arena Ryga przybyli również młodzi ze Słowacji oraz Czech.