Ryglice: Altana turystyczna dla kolarzy [WIDEO]

 

Ryglice coraz mocniej czują, że są miejscowością turystyczną. Potwierdzają to swoją obecnością zwłaszcza amatorzy dwóch kółek, dla których przeprawy po wzniesieniach Pogórza, są nie lada wyzwaniem. Z myślą o nich w budżecie na 2017 rok zaplanowano specjalne inwestycje.

W niektórych przypadkach kąty nachylenia pogórzańskich stoków przypominają te znajdujące się na na przykład na Podhalu. Stąd, w uchwalonym właśnie budżecie Ryglic na 2017 rok, wśród ciekawszych inwestycji znalazła się m.in. budowa altany turystycznej w Ryglicach czy rewitalizacja Lubczy. – Zwłaszcza to pierwsze przedsięwzięcie dedykowane jest wprost turystom – powiedział w porannym programie Słowo za słowo, burmistrz Bernard Karasiewicz. Altana budowana będzie przy stawie, którym administruje samorząd. – Będzie to też takie miejsce, gdzie rowerzyści, przyjeżdżający do Ryglic, będą mogli się tam zatrzymać i odpocząć. Będzie to również miejsce, w którym będą się mogły spotkać klasy na pikniku szkolnym, mieszkańcy. Niedaleko od miasta, ale już w urokliwym miejscu – dodaje burmistrz.

Rewitalizacja Lubczy to przede wszystkim odbudowa XIX wiecznego budynku ochronki i wykorzystanie obiektu na mieszkania i punkty usługowe.

Posłuchaj Bernarda Karasiewicza:

 

 

zobacz także: 

Dorota Kunc