Tarnów: Czy dojdzie do kompromisu w sprawie budżetu miasta?

 

Nieudzielenie absolutorium prezydentowi Tarnowa było sygnałem ostrzegawczym, wniosku o zwołanie referendum nie będzie – potwierdził w porannym programie Słowo za słowo, przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Koprowski. Jego zdaniem koszty całej operacji związanej z próbą odwołania szefa samorządu byłyby za duże.

Jest pytanie takie, czy rzeczywiście należało wyłożyć sto kilkadziesiąt tysięcy złotych po to, żeby przeprowadzić referendum? Doszliśmy do wniosku, że nie. Lepiej te środki zainwestować na rzeczy zupełnie lepsze. Chociażby na działalność patriotyczną czy na zakup książek – mówi Kazimierz Koprowski.

Jak informowaliśmy, do głosowania w sprawie absolutorium doszło pod koniec czerwca minionego roku. Inicjatorami braku poparcia dla Romana Ciepieli byli radni PiS. Teraz w tarnowskiej Radzie Miasta toczą się spory o plan budżetu na bieżący rok.

Na ostatniej sesji nie doszło do jego uchwalenia, głosowanie przeniesiono na 12 stycznia, a obradom towarzyszyły spore emocje. Przewodniczący Kazimierz Koprowski w rozmowie z RDN Małopolska uznał, że kompromis w sprawie wydatków miasta jest możliwy. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się najprawdopodobniej spotkanie radnych z prezydentem w tej sprawie.

Posłuchaj Kazimierza Koprowskiego:

Dorota Kunc