Brzesko: Obecny burmistrz jedynym kandydatem na to stanowisko? [WIDEO]

 

Nie jest wcale pewne, czy obecny burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na to stanowisko. Posłanka tej partii Józefa Szczurek – Żelazko, która była gościem porannego programu Słowo za słowo przyznała, że władze ugrupowania biorą pod uwagę kilka osób.

– Pracę Grzegorza Wawryki oceniam pozytywnie, ale ostateczna decyzja o tym kto będzie kandydował na fotel burmistrza Brzeska zapadnie niebawem. Prawdopodobnie po wyborze władz powiatowych PiS – dodaje.

Startu w wyborach samorządowych na fotel burmistrza Brzeska nie wyklucza też obecny wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak. Posłanka Szczurek – Żelazko zapytana o siłę tej postaci, nie odpowiedziała jednoznacznie czy może on zagrozić kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka nie kryje, że partia położy duży nacisk na zaplanowane już za niecałe dwa lata wybory samorządowe. W rozmowie z RDN Małopolska podkreśliła, że celem jest wystawienie mocnych kandydatur, które mają zdobyć jak najwięcej głosów poparcia.

Posłuchaj Józefy Szczurek – Żelazko:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc