Tarnów: Trzej Królowie przeszli ulicami Starówki [ZDJĘCIA]

 

 

Kilka tysięcy mieszkańców Tarnowa i okolic uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli. Nie przeszkodził im siarczysty mróz. Korowód mędrców, wraz z wiernymi przeszedł ulicami tarnowskiej Starówki.

Uczestnicy byli świadkami scen biblijnych, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Orszak Trzech Króli wraz z mieszkańcami wyruszył z placu Katedralnego. Tu słowa do uczestników korowodu skierował ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż. -Rozpiera nas wewnętrzna energia, która płynie z miłości do Dzieciątka Jezus. Chcemy razem wyruszyć, bo jesteśmy królami. Bowiem w Jezusie Chrystusie, wszyscy możemy królować, wtedy gdy jemu służymy – powiedział bp Jeż.

W orszaku uczestniczyli młodzi i starsi mieszkańcy Tarnowa i nie tylko. -Przyjechałam ze Skrzyszowa, bo u nas nie ma tak barwnego pochodu. Taką tradycję trzeba pokazać najmłodszym i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Przyszliśmy tu z naszymi synami i chcemy pokazać im i wyruszyć za trzema królami. Pogoda nas nie zniechęciła, a minusowa temperatura wręcz zachęciła do tego, by wyjść z domu – mówią uczestnicy Orszaku Trzech Króli.

Uroczysty przemarsz ulicami Tarnowa zakończył się w ogrodach klasztoru O. Bernardynów. Tam po oddaniu pokłonu Jezusowi Chrystusowi, odbyło się wielkie kolędowanie w akompaniamencie orkiestry z tarnowskich Zakładów Azotowych.

Posłuchaj relacji