Tarnów: Tradycyjne spotkanie opłatkowe ludowców [ZDJĘCIA]

 

Urodzaju w polu i zagrodach, a także zdrowia i pomyślności w Nowym Roku – to życzenia jakie usłyszeć można było podczas spotkania opłatkowego przedstawicieli ludowców.

Parlamentarzyści, samorządowcy oraz rolnicy spod znaku Polskiego Stronnictwa Ludowego tradycyjnie składali sobie życzenia w auli tarnowskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszystkim zebranym życzenia złożył prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. -Dziś przesłanie jest tylko jedno, przywrócić Polsce braterstwo. Ta równowaga musi się odbudować pomiędzy nie tylko politykami czy obozami partyjnymi, ale również ludźmi. Sympatia gdzieś zaginęła, buduje się coraz więcej murów i wprowadza podziały. Święta Bożego Narodzenia to czas radości i skłaniają do refleksji – dodaje prezes PSL.

-W obecnych czasach należy być otwartym na drugiego człowieka, a tak nie jest – mówią ludowcy. -Chcemy aby najbliższe lata były spokojne, urodzaj zagościł nam na polu i w zagrodach. Życzymy też dobrych wyników dla PSL w najbliższych wyborach samorządowych w 2018 roku – dodają.

Imprezę, która ma miejsce w święto Objawienia Pańskiego, zapoczątkował ś.p. Poseł Wiesław Woda. Do Tarnowa co roku przyjeżdżało ścisłe kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści oraz samorządowcy.

Posłuchaj relacji