Mielec: Powiat z ambitnymi planami budżetowymi

 

To może być dobry rok dla powiatu mieleckiego. Plany inwestycyjne mogą przekroczyć 35 milionów złotych, co stanowi 30 procent dochodów budżetowych.

Mieszkańcy zyskają nie tylko kolejne kilometry zmodernizowanych dróg, ale uczniowie szkół nową halę sportową, czy też rozpoczną się remonty w szpitalu powiatowym. Wyremontowane zostaną również cztery mosty. Także łatwiejszy dostęp do instytucji, dzięki windom, będą miały osoby niepełnosprawne. -Mamy ambitne plany rozwoju powiatu – podkreśla starosta mielecki Zbigniew Tymuła. -Projekt budżetu był przygotowany bardzo profesjonalnie, jest realistyczny. Przez ostatnie lata takiego budżetu powiat mielecki nie miał. Nie są tam wykazane jakieś fikcyjne tematy, tylko inwestycje które trzeba szybko wykonać. Nie została jeszcze wpisana duża inwestycja w szpitalu, jednak chcemy na nią pozyskać kasę unijną. Przygotowujemy się do tego i dopiero jak uzyskamy fundusze, wpiszemy ponad 10 milionów złotych do budżetu – dodaje starosta.

W planach budżetu powiatu mieleckiego na ten rok zakładane są dochody na poziomie blisko 140 milionów złotych. Z tego wydatki stanowić będzie ponad 146 milionów złotych. Zadłużenie samorządu powiatowego wynosi blisko 26 milionów złotych.

Włodarze powiatu mieleckiego nie chcą w tym roku zaciągać kolejnych kredytów, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Chcą za to pozyskiwać pieniądze na inwestycje z programów unijnych.

Posłuchaj starosty Zbigniewa Tymuły