Tarnów/Warszawa: Przedstawiciele RDN na debacie o współpracy katolickich rozgłośni

 

O poszerzeniu współpracy oraz większej mobilizacji do twórczego działania na rzecz Kościoła rozmawiali w Warszawie przedstawiciele Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Spotkali się oni w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski. Była tam mocna reprezentacja radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, w obradach uczestniczyła dyrekcja obydwu stacji.

Dotychczasowa współpraca sprzyja budowaniu spójnego przekazu tego, czym żyje Kościół w Polsce – podkreśla przewodniczący forum ks. Tomasz Olszewski. –Wyszła potrzeba, by razem współpracować, bo wiadomo, że w jedności siła. Chcemy podejmować różne inicjatywy. Bo każdy w swoim regionie coś znaczy. W przyszłości chcemy robić projekty ogólnopolskie. Jako forum chcemy być takim narzędziem w ręku kościoła, do komunikowania się z ludźmi – tych którzy w nim są oraz dla tych co poszukują prawdy – dodaje.

Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich powstało we wrześniu 2013 roku, z inicjatywy dyrektorów katolickich stacji radiowych w Polsce. –Ta współpraca przebiega na wielu płaszczyznach – dodaje ks Olszewski. –Diecezjalne i zakonne rozgłośnie katolickie współpracują od blisko czterech lat ze sobą. Polega ona na wymianie informacji czy też realizowania wspólnych projektów. Stąd też potrzeba jest naszych wspólnych spotkań, po to by podsumować co się udało zrobić, wyciągać wnioski i rozmawiać o tym, co przed nami – podkreśla.

Przypomnijmy, że zasięg 24 rozgłośni zrzeszonych w ramach forum, pokrywa w sumie około 70 procent powierzchni Polski. W jego skład wchodzą również radio RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz, a dyrektor rozgłośni ks. Jacek Miszczak zasiada w prezydium Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich.

Posłuchaj księdza Tomasza Olszewskiego:

 

na zdjęciu: Dyrektor Działu Promocji i Reklamy RDN, Paweł Jucha

Grzegorz Golec