RDN: Małopolska Międzypokoleniowa Pracownia Medialna na półmetku

 

Już w ten weekend kolejne warsztaty dziennikarskie. Trzecia grupa zakończy zajęcia z reporterami radia RDN Małopolska. Wciąż można zgłaszać się na zajęcia dwóch ostatnich grup w ramach projektu.

Uczestnicy uczą się podstaw pracy dziennikarskiej, redagowania informacji, zaznajamiają się z podstawami obróbki dźwiękowej, poznają prawo prasowe i pracują z aparatem fotograficznym. – Uczestnicy warsztatów to bardzo zróżnicowani ludzie – mówi Grzegorz Golec, prowadzący jeden z bloków zajęć. – Byli i starsi i młodsi, niektórzy z nich mieli dziennikarskie wykształcenie, pracowaliśmy też z uczniami klas o profilu dziennikarskim. Bardzo ich interesowała ta praca. Byli też tacy, którzy pierwszy raz się z tym spotkali. To dla nich pewna nowość, ale na pewno z tych zajęć wynieśli wiedzę, która przyda im się w życiu – dodaje fotoreporter RDN Małopolska.

mcdn-pracownia-4
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie RDN oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zajęcia odbywają się w tarnowskim oddziale MCDN. Zapisy są przyjmowane między innymi w siedzibie RDN Małopolska przy ulicy Bema 14 w Tarnowie.

Posłuchaj Grzegorza Golca z redakcji RDN Małopolska:

Patrycja Wolnik