Tarnów: Bez jednomyślności w sprawie kandydata na prezydenta [WIDEO]

 

W Prawie i Sprawiedliwości coraz bliżej wyłonienia kandydata na prezydenta Tarnowa. Trwają dyskusje w tej sprawie, choć nie ma jeszcze decyzji – dowiedziało się RDN Małopolska. Nie ma też jednomyślności, jedni chcieliby postawić na młodą twarz, inni na dobrze znaną.

Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, który był gościem porannego programu Słowo za słowo nie kryje, że ujawnienie kandydata na prezydenta Tarnowa powinno się odbyć niebawem. – Ten czas jest bliski, ponieważ do wyborów, tak naprawdę, do wyborów zostało niewiele czasu i jakieś decyzje powinny w najbliższych miesiącach zapaść. Kampania na prezydenta takiego miasta jak Tarnów inaczej przebiega i ma inną specyfikę niż np. do parlamentu. Ważna jest osobowość kandydata, jego siła, a także doświadczenie i kompetencje – dodaje Józef Gawron.

Wicewojewoda Gawron przyznaje, że partia ma ambicje zdobyć większość w miastach, miasteczkach i gminach Małopolski. Zapytany o to czy szyld partyjny wystarczy, odpowiada przecząco. W rozmowie z RDN przekonuje, że potrzebna jest ciężka praca głównie na szczeblach samorządowych. – Tarnów jest ważnym ośrodkiem w regionie, przyglądamy się poszczególnym osobom, zbieramy opinie, niebawem zdecydujemy, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta miasta pod Górą św. Marcina – dodaje.

Posłuchaj Józefa Gawrona:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc