Burmistrz Piwnicznej: Referendum to pomysł jednej osoby

 

W Piwnicznej nie ma żadnej grupy, która podpisałaby się pod pomysłem o referendum. Przekonywał o tym burmistrz miasta i gminy Zbigniew Janeczek. Na antenie RDN Nowy Sącz tłumaczył, że głosowania domaga się tylko jedna osoba. Leszek Cycoń przed laty pomagał w prowadzeniu kampanii wyborczej Janeczka, teraz działa w opozycji. – Nikt jednak nie popiera jego wizji o zmianie władzy – zapewnia obecny burmistrz Piwnicznej.

Referendum to jest wymysł pana Cyconia, to jest jego dzieło. Za nim nie stoi żadna grupa, nikt się pod tym nie podpisuje. Pan Cycoń od czasu do czasu ma swoje wizje jak rządzić Piwniczną i jego wizje są skrajnie skrajne – mówi Zbigniew Janeczek. – Bywały czasy, kiedy sam robił mi kampanię wyborczą, teraz robi mi referendum. Po prostu jego styl bycia, charakter są takie, że od czasu do czasu musi stać się gwiazdą Piwnicznej. Oczywiście spotyka się to z dezaprobatą większości mieszkańców – dodaje.

Z kolei Leszek Cycoń, inicjator referendum, w rozmowie z naszym reporterem przekonywał, że w Piwnicznej 15-osobowa grupa utworzyła komitet referendalny. Zbiórka podpisów miała ruszyć w styczniu.

Posłuchaj Zbigniewa Janeczka:
Jolanta Frączek