Pleśna: Gorąca dyskusja o reformie oświaty [WIDEO]

 

Trwają spotkania konsultacyjne w sprawie zmian, które czekają szkolnictwo od września. Nauczyciele obawiają się zwolnień i rozliczają samorząd z działań mających zabezpieczyć im miejsca pracy. Wójt Józef Knapik, który był gościem porannego programu Słowo za słowo zamierza przekonywać pedagogów do utworzenia Szkoły Podstawowej w Pleśnej z oddziałami gimnazjalnymi. Jego zdaniem to najskuteczniejszy sposób ochrony nauczycielskich etatów.

– Tak myślimy. Są dwie opcje w tej ustawie – albo zostawić gimnazjum do jego samoistnego rozwiązania, albo zrealizować właśnie taki pomysł. Nauczyciele znajdą się w nowej strukturze, będą mieli lepszą możliwość zatrudnienia, ewentualnie uzupełnienia godzin w innych placówkach, z których dowoziliśmy dzieci do gimnazjum – przekonuje.

Pomysł utworzenia Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Pleśnej został już zaprezentowany dyrektorom szkół i nauczycielom podczas specjalnie zorganizowanych spotkań. Teraz mają się na jego temat wypowiedzieć radni. Jeśli go przyjmą, zmiany będą wcielane w życie.

Posłuchaj Józefa Knapika:

Dorota Kunc