Brzesko/Nowy Wiśnicz: Dwa lata za godzinę wolności

 

Brzescy policjanci zatrzymali więźnia z Nowego Wiśnicza. Mężczyzna próbował uciec w czasie pracy w zakładzie na terenie Brzeska. Na równe nogi została postawiona cała jednostka policji.

Koordynujący służbami policjant natychmiast przekazał komunikat o ucieczce wszystkim patrolom będącym w terenie i skierował dodatkowe siły policyjne, aby zatrzymać zbiega. Na widok oznakowanego radiowozu poszukiwany próbował się ukryć i wmieszać w tłum. Jednak bezskutecznie, bo został już namierzony przez zaangażowanych w działania funkcjonariuszy operacyjnych. To właśnie oni, już po około godzinie od zgłoszenia zdarzenia, w pobliżu placu targowego zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi i doprowadzili go do jednostki Policji – mówi Ewelina Buda z brzeskiej jednostki policji.

Mundurowi ustalili, że skazany aktualnie odbywa kilkuletnią karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu za przestępstwa przeciwko mieniu, a w Brzesku wykonywał prace w systemie niedozorowanym. Zdecydowano, że osadzony nie będzie już pracował, a jego sprawą zajmie się prokuratura. Grozi mu grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2.

Posłuchaj Eweliny Budy:

Łukasz Wrona, Paweł Michalczyk