RDN Nowy Sącz jeszcze raz świętowało 5. urodziny [ZDJĘCIA]

 

Nasze radio jeszcze raz postanowiło świętować urodziny. We wrześniu, kiedy przypadał piąty jubileusz powstania naszej sądeckiej rozgłośni, zaprosiliśmy was na koncert Anny Wyszkoni, Pawła Kowalczyka i wielu innych artystów na sądecki rynek. Zobacz tutaj. W zeszłym roku przez kilka miesięcy zdobywaliśmy szczyty, żeby zebrać pieniądze dla chorej Dorotki. Trudy wspinaczki m.in na Rysy znajdziecie tutaj. Byliśmy też w waszych domach, rozdając 5 tortów na 5 urodziny. Teraz za pamięć i współprace, przez te pięć lat podziękowaliśmy także osobą, które ściśle współpracują z naszym radiem. Samorządowcom, przedsiębiorcom, sympatykom i pracownikom RDN Nowy Sącz.

Pięć lat RDN Nowy Sącz to dla nas tysiące godzin spędzone w waszych domach za pomocą radioodbiorników. – Ponad 20 tysięcy stworzonych informacji. 90 transmisji na żywo z różnych części regionu, 360 tysięcy wyemitowanych piosenek, setki spotkań z wami naszymi słuchaczami, w tym 14 koncertów z udziałem kilkudziesięciu gwiazd – wymienia p.o. dyrektora RDN Nowy Sącz, Aneta Buczek.

Nie wszystko przyszło od razu. Swoją siłę budowaliśmy przez lata. – Z radia w którym poracowały dwie osoby, potem ty, cztery, w tym momencie jest nas trzynaścioro. Mamy wielu reporterów i program który z Nowego Sącza nadajemy od 6:00 do 17:00. Rozwijamy się na co dzień. – dodaje Sylwia Szczepaniak., dyrektor sądeckiego newsroomu.

Ten ciągły rozwój sprawił, że słychać nas w całym regionie sądeckim. Od roku dzięki nowemu nadajnikowi z większą mocą także na Limanowszczyźnie. Mamy słuchaczy także z regionu gorlickiego. – Działamy wszędzie tam dlatego że chcemy by „Region był Nasz” – mówi Alicja Stolarczyk dyrektor anteny RDN nowy Sącz i RDN Małopolska – Pomimo tego że staramy się patrzeć coraz szerzej mam wrażenie, że jesteśmy jeszcze bliżej słuchaczy i jesteśmy z nimi coraz bardziej zaprzyjaźnieni. Mam nadzieje że ta przyjaźń coraz mocniejsza.

Za 5 lat działania i współpracy zostaliśmy nagrodzeni w różny sposób. Zarówno przez przedsiębiorców, sympatyków stacji, czy włodarzy gmin, miast i powiatów. Jednym z największych wyróżnień z pewnością jest Medal Polonia Minor, przyznany nam przez Województwo Małopolskie. Nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności i za działalność na rzecz Małopolski. Z radością przyjęliśmy ją z rąk członka zarządu Leszka Zegzdy. – W te progi przychodzi się naprawdę z przyjemnością. To jest radio w którym ma się poczucie że ci którzy pytają także słuchają. Tego trzeba wam nadal życzyć, a także innym mediom, także katolickim.

Nie zabrakło też wspomnień. – Dziś także ja obchodzę jubileusz. Dokładnie 5 lat temu zostałem wybrany na burmistrze Starego Sącza – mówi Jacek Lelek – Ale z tej okazji wam życzę więcej niż tylko dwóch kadencji.

Po wczorajszych uroczystościach w sercach radiowców z pewnością zostaną też słowa bp. Leszka Leszkiewicza. – Życzę wam żebyście sami zachwycali się Ewangelią i żebyście ja w różny sposób głosili na falach eteru.

A jak maluje się przyszłość naszej stacji? – Ekipa radia RDN Nowy Sącz jest tak młoda, nawet dziś wykazali wiele talentów i pomysłów, że przyszłość widzę w tutaj taką bardzo radosną. Myślę, że trzeba im po prostu oddać antenę i zaangażować wszelkie zasoby, które w ich sercach drzemią żeby słuchacze rzeczywiście czuli że jesteśmy z nimi w regionie – mówi dyrektor radia ks. Jacek Miszczak.

Relację z Gali usłyszycie też na antenie RDN Nowy Sącz.

Maria Mółka