Dębica: Wątpliwości powiatowego budżetu

 

Jednoroczny i nieperspektywiczny – tak o budżecie powiatu dębickiego mówią radni z Ruchu Integracji Społecznej. Jednocześnie zaznaczają, że dokument po wprowadzeniu poprawek m.in. zwiększeniu wydatków na służbę zdrowia do miliona, jest do zaakceptowania – mówi Andrzej Trzeciak wiceprzewodniczący rady z RiS-u.

Nie doszukaliśmy się w tym budżecie nawiązania do nie tak dawno przyjętej strategii rozwoju powiatu. Chodzi tutaj m.in. o nasz szpital i inwestycje, które mają być tam realizowane – dodaje Trzeciak.

Budżet jest jednoroczny, ale nie oznacza to, że nie ma tam inwestycji wieloletnich – odpowiada Andrzej Reguła starosta dębicki. – Budżet realizujemy od początku do końca roku , ale nie oznacza to, że niektóre inwestycje nie przejdą do realizacji na przyszły rok. W perspektywie mamy m.in. budowę trzech mostów, kilka drewnianych jest także do wymiany – podkreśla starosta.

Radni, chociaż nie bez dyskusji, przyjęli budżet jednogłośnie. Przypomnijmy miesiąc temu rajcy już głosowali nad budżetem. Wówczas nie został on przyjęty, bo jak tłumaczyli rajcy z PiS-u, RiS-u i Wspólnoty Ziemi Dębickiej nie był on konsultowany z nimi i nie został dobrze przygotowany.

Posłuchaj Andrzeja Trzeciaka:

Posłuchaj Andrzeja Reguły:

Anna Zboch