Tarnów: Bez porozumienia w sprawie Stadionu Miejskiego

 

Bez porozumienia na linii samorząd – kluby sportowe w sprawie remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie. Problem dotyczy głównie przeznaczenia obiektu – nie brakuje głosów, że dostosowanie go do potrzeb żużla i piłki nożnej nie jest możliwe.

Wciąż brakuje konkretów – uważa prezes żużlowej spółki Unia Tarnów Łukasz Sady. Przekonuje on, że jeśli będą pieniądze na przebudowę areny sportowej, to obecni użytkownicy odstąpią od dzierżawy obiektu. – Chcemy mieć pewność, że znajdą się pieniądze na to zadanie, nie chcemy jedynie słyszeć, że można je zdobyć – dodaje Łukasz Sady. – Jeżeli prezydent lub władze miasta zdobędą brakujące dodatkowe środki finansowe z funduszy zewnętrznych i padnie hasło, że jest stuprocentowe finansowanie jesteśmy gotowi na to, by wyprowadzić się ze stadionu. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy oddzierżawiać ten stadion, a więc renegocjować długość trwania umowy między samorządem miasta a naszą spółką. W przyszłości nowym obiektem zarządzać będzie nowy podmiot – dodaje Sady.

stadiomijeski1
Prezydent Tarnowa zapewnia, że odpowiednie zapisy w budżecie miasta na najbliższe lata już są. Roman Ciepiela dodaje również, że inwestycja nie będzie możliwa bez środków zewnętrznych. – Wystąpiliśmy do ministra sportu o wsparcie tej inwestycji, która będzie kosztować blisko 60 milionów złotych. W tegorocznym budżecie mamy przeznaczone 100 tysięcy złotych na uruchomienie procedur przetargowych. W wieloletniej prognozie finansowej miasta zapisaliśmy odpowiednią kwotę, która pozwoli nam uruchomić przetarg na modernizację obiektu. Spodziewamy się, że będzie to możliwe w sezonie 2018 – mówi prezydent miasta.

stadionmiejski3
Przedstawiona koncepcja modernizacji zakłada, że na stadionie tak jak dotychczas rozgrywane będą zawody żużlowe oraz mecze piłkarskie. Po przebudowie obydwa kluby nie widzą jednak takiej możliwości. Wszystko przez podgrzewaną murawę z systemem roszenia, która mogłaby zostać uszkodzona w czasie zawodów motorowych. Dlatego też klub piłkarski wystąpił z inicjatywą, aby wybudować obok stadionu miejskiego obiekt dla futbolistów Unii. Miałby on kosztować około 7-8 milionów złotych.

Posłuchaj Łukasza Sadego:

Posłuchaj Romana Ciepieli:

Grzegorz Golec