Nowy Sącz: Jak spędzić ferie w mieście?

 

Ferie tuż tuż – mamy już dla was całą gamę propozycji jak je spędzić. Jeśli zamierzacie pozostać w tym czasie w Nowym Sączu, to będziecie mogli skorzystać z darmowych atrakcji, jakie przygotowali dla was urzędnicy z sądeckiego magistratu. Przeczytajcie też o tym, jak policjanci będą dbać o wasze bezpieczeństwo w tym czasie.

Wielu pewnie wybiera się na ferie na różne zimowiska, odwiedza rodzinę czy planuje inne atrakcje poza miastem. Jeśli jednak zostajecie w Nowym Sączu to warto poznać program Bezpiecznych Ferii. Wiceprezydent Nowego Sącza zachęca do wcześniejszych zapisów na zajęcia czy wycieczki.

Na przykład we wtorek 31.01 mamy narty w Cieniawie. Tutaj proszę rodziców, żeby wcześniej zgłaszali swoje dzieci. Będzie też możliwość korzystania z lodowisk, ścianki wspinaczkowej, basenu. Będzie też turniej mini siatkówki. Zapraszamy także na bal karnawałowy i prosimy o wcześniejsze zapisy. Poza tym, polecamy też zajęcia na strzelnicy, warsztaty literackie w bibliotece, zajęcia artystyczne w Pałacu Młodzieży i w MOK-u, kręgle i wiele, wiele innych atrakcji – mówi Jerzy Gwiżdż.

We wszystkich miejscach, gdzie będą odbywać się zajęcia i warsztaty, policjanci i wychowawcy zapewnią bezpieczeństwo. – W akcji bierze udział między innymi Komenda Miejska Policji. Warto powiedzieć, że każda umowa, jaką zawarło miasto z wykonawcami tych zleceń, zawiera pewne obowiązki. Wszędzie musi być opieka, instrukcja i ratownik. Zapewniamy też gorące posiłki dla dzieci w czasie dłuższych wyjazdów czy wycieczek – zaznacza Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej.

O bezpieczeństwo dzieci zadbają też sądeccy policjanci. Mundurowi będą kontrolować autokary, którymi maluchy będą wyjeżdżać na wycieczki. Będą się też pojawiać na stokach i sprawdzać, czy ktoś tam nie łamie prawa, nie próbuje kogoś okraść i tym podobne. Policjanci zapraszają też dzieci do siebie 1 i 8 lutego na dni otwarte. – Dzieci będą mieć okazję zapoznać się z pracą policjantów od kuchni. Największą atrakcją będzie pokaz pracy technika kryminalistyki. Dzieci nazywaj go często magikiem policyjnym. Zobaczą jak taki pan zbiera ślady na miejscu zdarzenia. Będą też mogły odbić sobie swoje linie papilarne na specjalnym papieże i zabrać to potem do domu – zachęca Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej policji.

O szczegóły, dotyczące Bezpiecznych Ferii, pytajcie w Zarządach Osiedli i w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ulicy Lenartowicza 4 w Nowym Sączu.

Cały program Bezpiecznych Ferii znajdziecie tutaj.

Posłuchaj Jerzego Gwiżdża:

 Posłuchaj Grzegorza Chochli:

Posłuchaj Iwony Grzebyk-Dulak:

Jakub Węgrzyn