Kąśna Dolna: Wciąż bez umowy z ministerstwem

 

Powiat wciąż bez umowy z resortem kultury. Mowa o sfinalizowaniu współpracy prowadzonego przez starostwo Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z ministerstwem i współfinansowaniu placówki. Według starosty Romana Łucarza ma się to stać w lutym, a opóźnienia wynikają z przyczyn formalnych. Według pierwotnego planu do zawarcia porozumienia miało dojść w grudniu.

Obydwie instytucje nanoszą poprawki na wzór umowy – informuje z rozmowie z Dorotą Kunc. – Nie ma tu żadnego zagrożenia, ministerstwo podtrzymuje współprowadzenie Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Zapisy umowy są jasne. Będą współprowadzić przez trzy lata, czyli do końca roku 2019 oraz dofinansowanie w kwocie pół miliona rocznie, co jest dla nas bardzo istotne – z jednej strony prestiż, a z drugiej strony większe możliwości tej placówki, jako placówki kulturalnej powiatu – dodaje Roman Łucarz.

Umowa musi być podpisana do marca, bo w tym miesiącu zaplanowano cykl imprez organizowanych wspólnie z resortem kultury. Władze powiatu chciałyby, aby do zawarcia porozumienia doszło w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z udziałem ministra Piotra Glińskiego.

Posłuchaj Romana Łucarza:

Dorota Kunc

Fot.: paderewski.tarnow.pl