Mielec: W mieście powstał KOK – Komitet Obrony Kawiarni

 

Ostatnio głośno w Polsce o KOD-zie, w Mielcu natomiast powstał KOK. Co to? Komitet Obrony Kawiarni. Chodzi o miejsce, które znajdowało się w piwnicach Samorządowego Centrum Kultury . Władze miasta chciały tam zlokalizować m.in. magazyn księgozbioru biblioteki, ale komitet walczy, aby na nowo zagościli tam przede wszystkim mieleccy seniorzy.

To jest wyjątkowa kawiarnia, gdzie chętniej przychodziły osoby w starszym wieku. Zależy mi na tym, aby umożliwić ludziom, którzy często są zamknięci w swoich domach, czasem samotni, aby mieli miejsce, gdzie mogą spotkać się z innymi – zaznacza Bogdan Bieniek radny miejski popierający KOK.

Daniel Kozdęba prezydent Mielca nie kryje zdziwienia działaniem KOK-u, bo jak twierdzi, miasto już kilka tygodni temu zmieniło przeznaczenie lokalu. – Nie rozumiem tych ostatnich wypowiedzi niektórych radnych, bo to ja na przełomie listopada i grudnia zatrzymałem działania zmierzające do utworzenia magazynu dla biblioteki. To z mojej strony wyszedł pomysł, aby to miejsce było wykorzystane dalej dla mieszkańców i w tym temacie spotkałem się Radą Seniorów i Uniwersytetem Trzeciego Wieku – dodaje włodarz miasta.

Jak dodaje prezydent, kawiarenka społeczna ma zostać zrealizowana przy współpracy z Fundacją Szkoła Liderów z Warszawy.

Posłuchaj Bogdana Bieńka:

Posłuchaj Daniela Kozdęby:

Anna Zboch

Fot.: Freeimages.com