Machowa: Tłumy na spotkaniu przyjaciół RDN [ZDJĘCIA]

 

– To grono ciągle się powiększa, jest taka rodzinna atmosfera – to słowa uczestników drugiego już Koncertu Kolęd w Machowej. Impreza w karczmie Dolina Pstrąga zgromadziła ponad 300 słuchaczy i sympatyków radia RDN Małopolska.

Jak podkreślali uczestnicy koncert spodobał się słuchaczom tarnowskiej rozgłośni, która co roku zaskakuje nowymi pomysłami. – Wspaniały występ zespołu, jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Mieszanka słowiańsko – bałkańska z domieszką nuty góralskiej. Gdyby nie te krzesła na sali, to myślę że nie jedna nóżka by podskakiwała i wiele osób by tańczyło.

Magdalena Iwaniec z Klubu Dobrze Nastawionych tłumaczy, że publiczność dopisała. Do Machowej przybyły całe rodziny, a atmosferę co raz podgrzewały bałkańskie rytmy w wykonaniu Megitza Trio. – Atmosfera zrobiła się gorąca, rytmy południowe, które kochamy. Dodatkowo za oknem pogoda zimowa, więc w niedzielny wieczór bardzo miło posłuchać taką muzykę.

Zadowolenia z imprezy nie krył także Stanisław Jarosz, prezes firmy Taurus. – Cieszę się że przyjechało tak wiele osób, dopisały osoby z Klubu Dobrze Nastawionych. Chciałbym, aby w przyszłości z naszym lokalu, było więcej takich koncertów.

Ksiądz Jacek Miszczak, dyrektor Radia RDN Małopolska tłumaczył, że spotkania w Machowej powoli stają się tradycją. – Kolejny rok jesteśmy w tym miejscu, aby kolędować w bardzo rodzinnym gronie. To gościnne miejsce sprawia, że czujemy się jak w domu. Zespół Megitza Trio to odkrycie ostatnich miesięcy. Na pewno w najbliższym czasie będzie o nich głośno – dodaje dyrektor rozgłośni.

Na uczestników spotkania czekały także stoły zastawione specjałami przygotowanymi przez Janusza Flisa, szefa kuchni w Dolinie Pstrąga. Nie zabrakło tradycyjnych wędlin, kaczki, pieczonego prosiaka i specjału restauracji – zupy rybnej.

Posłuchaj uczestników koncertu kolęd

Posłuchaj Magdaleny Iwaniec

Posłuchaj Stanisława Jarosza

Posłuchaj ks. Jacka Miszczaka