Diecezja: Trwają zapisy na VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia”

 

„Moc uzdrowienia” to hasło VI Forum Formacyjnego w Tarnowie. Odbędzie się od 11 do 12 lutego. Zapisy trwają, a organizatorzy zapraszają chętnych z całej Polski. Coroczne wydarzenie staje się największymi rekolekcjami w diecezji tarnowskiej, które gromadzą ok. dwóch tysięcy osób.

Ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że co roku organizatorzy starają się podejmować temat, który jest bliski każdemu chrześcijaninowi.

Temat będzie dotyczył modlitwy o uzdrowienie. Często modlimy się o zdrowie, ale jakoś tak bez głębokiego przekonania. Ważne, by iść krok dalej i nie tylko o tym mówić, ale podjąć krok wiary – pójść za Bożym słowem, realizować je i spróbować tak naprawdę modlić się o zdrowie dla swoich bliskich – dodaje.

Jednym ze współczesnych świadków wiary w moc modlitwy uzdrowienia jest gość tegorocznego VI Forum Formacyjnego, Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia ‚Głos Pana” ze Skierniewic. Doświadczył szczególnej relacji z Jezusem w 2007 roku. Od tego czasu usilnie podąża Jego drogami. Jest zapraszany jako mówca na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA.

Podobne doświadczenia spotykają kolejni goście Forum – Wspólnota ‚Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ, która już od pięciu lat corocznie gości w Tarnowie na tym wydarzeniu.

Podczas Forum, oprócz doświadczenia mocy modlitwy uzdrowienia, uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób można posługiwać skutecznie i owocnie taką modlitwą w codzienności.

VI Forum Formacyjne ‚Moc uzdrowienia” odbędzie się w Tarnowie – Mościcach w hali ‚Jaskółka”, ul. Traugutta 5a. Zapisy przyjmowane są telefonicznie i poprzez stronę internetową www.forum.moscice.pl.

Zapisać będzie można się także w dniu rozpoczęcia Forum. Hala w Mościcach może pomieścić ponad trzy tysiące osób. Organizatorami wydarzenia są: Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, Wspólnota Domowego Kościoła Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, Mężczyźni św. Józefa w Tarnowie.

Patronat nad Forum objęło Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj ks. Artura Ważnego:

Ewa Biedroń

vi-forum-moc-uzdrowienia